ආයතන සබඳතා

 

ජාතික නිවාස සංවර්ධන අධිකාරිය

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
 Mr.L. Palansooriya Chirman 2320058 077-3184265
Mr.K. Athukorala Vice Chairman 2380873 2434894 071-8238713
Mr.K.G.Wickrama Working Director 2389506 2431721 071-9454247
Mrs.M.S .Weerasinghe General Manger 2422394 2439982 071-8657031
Mr.S. Siriwardhana Senior Consaltant Housing 2331458 2323868 0718676470
Mr.R.M.U.W. Rthnayake CIA 2438789 2438789 071-4459416
Mr.L. Edirisinghe DGM(HRM) 2422892 2434892 077-2305338
Mr.E.A.D.S. Ediridinghe DGM(Finance) 2421775 2382726 071-8047526
Mr.W.A.D.S. Kumara DGM(Property management Division) 2430702 2389501 077-7871775
Mr.K.A.Janaka DGM(Development) 2325555 2544513 071-4410820
Mr.W. Dhanachandra DGM(Planning & Monitiring) 2327500 2389502 071-4961603
Mr.A.K.Pushpa Rohini DGM(Legal) 2325522 2325522 071-6800850
Mr.T.M.G.N.K.Madugalle AGM(Information and Publicity Unit) 2447207 2289513 071-8070898
Mr.M.T.Kapila Priyantha AGM(ES&C) 2389503 2438130 077-3319204

ශ්‍රී ලංකා රාජ්‍ය ඉංජීනේරු සංස්ථාව

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Dr.T.A.G. Gunasekara Chairman /CEO 2434941

2434942

2446288 0777309404

0718102950

Mr.P.J.M. Pelpola Vice Chairman 2470580 2470580 0773770706
Mr.S.G. Jayathilaka Working Director 2470579 2335966 0773777542
Mr.D.T. Rajasekaran GM 2434691 2421262 0714319055
Mr.A.A.Piyadasa Add.GM 2335462 2333500 0714219699
Mrs.P.D. Karawita DY.GM(Const) 2451152 2320215 0714219704
Mr.A.P. Tennakoon Actg. DY.GM(Const Comp) 2421048 2333500 0714219707
Mr.M.M.K. Yasarathna DY.GM(Mech/Elect)(Coverup) 2320211 2320211 0714532887
Mr.K.E.H.A. Ranasinghe DY.GM(Consultancy) 2435270 2336818 0714319053
Mr.R.A.S.V. Hathurusingha DY.GM(HR&A) 2326236 2336847 0718054360
Mr.M.H. Senaweera DY.GM(Finance) 2385463 2336807 0718627945
Mr.A.P.K. Manamperi Actg DY.GM(R&B)  

2335964

 

2335964

0714219705
Mr.W.A.J.E. Frenando Consultant(R&B) 0712231639

 

ගොඩනැගිල දෙපාර්තමේන්තුව

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Mr.M.R. Jeyachandran Director General 2862588

 

2864771 077-7365648

 

Mr.M.H. Mohomad Ismaile Director(Eng. Design) 2864791 2864791 077-6161776
MR.M.M.M. Husindeen Chief Accountant 2862560 2862560 077-7979899
Miss.Narasinghe Chief Inrenel Auditor 2862581 071-6086635
Mr.A.Nawas Atham Director(Con-Zone II) 2862578 071-4348883
Mr.W.A.W. Abeywardana Director (Con.Zone1) 2864778 2864778 077-6573420
Mrs. K.G. Sandya Kumuduni Director (Con Zone III) 2864549 2864549 071-4419772

 

Mrs.A.G.P.S. Perera DD(Admin) 2864774 2864774

 

071-7583758
Mr .G.H. Hirimuthugoda Chief Enginr. (WS&S) 2864794 071-6854670
Mrs.N.M.M. Marikkar Chief Enginr (Zone 5) 081-2234255 081-2236653 071-4427092
Mr.Kamani Liyanage Chief Enginr (Zone 6) 091-2222583 091-2237838 077-8728915
Mr.G.R.S.B. Gamlath Chief Enginr (Zone 3) 037-2222197 037-2222197 0718001407
Mr.K.Ilanko Chief Enginr (Zone 4) 063-2224490 063-2224261 077-7498698
Mr.S.B.S.Bandara Chief Enginr (Mangement Developmet) 2862917 071-8505087
Mr.H.R.M.Bandara Chief Enginr (Contracts) 2864785 2868285 071-4424319
Mrs.E.D.M.S. Gunarathne Chief Enginr (Electrical) 2861487 077-3828567
Mrs.S.Vinothani Chief Enginr (Zone 2) 021-2222781 021-2222781 071-8561585

 

රාජ්‍ය නිර්මාන හා නිතීගත සංස්ථාව 

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Mr.Chaminda Ediriwickrama Chairman 2611517 2624191 0773035485
Mr.Mervyan N de Silva Vice Chairman 4014721 2624191 0779347739
Eng.M.D.S. Wijayabandara General Manager 2638015 2624191 077-3251698
Eng.D.S.D.D.C. Rajasinghe DY.GM

(Design Planning & Production)

2625270 2625270 077-2642240
Eng.M.S.A. Shakoor DY.GM

(Construction)

4863997 2625909 077-3108972
Eng.V.L. Weerathunga DY.GM

(Mechanical)

2634698 2634698 077-3203570
Mr.W.H.N.A.Fernando DY.GM(Finance) 2605646 2624191 077-7571067
DY.GM

(Performance Monitoring Unit)

2625271 2625271
Mr.K.A.G.Wickramasinghe Senior Manager

(HRM & Admin)

2638014 2624191 077-3826583
Mrs.C.N. Bogahawaththe Leagal Officer 0773925304
Peradeniya Circuit Bangalow 081-2387056

ස්වාධිපත්‍ය කළණාකරණ අධිකරිය

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Mr.C.A. Wijeyeweera Chairman 2334151 2543502 0773647871
Mr.R.K.Jayaweera GM 2424027 2423606 0714434783
Mr.K.H.A.Upali DGM(Finance) 2321585 2721814 0718013840
Mr.J.D.N.C.Disanayake DGM(Actg) 2382710 0716374048
Mrs.J.A.N.P.W.Pelpita Assistant General Manager Regulatory 2328914 0718264063
Miss.N.L.Ilayperuma Assistant General Manager Legal 2335351 0774540779
Ms.S.H.Ranjala Priyangika Hewage Assistant General Manager Operation Maintenance 2421387 0718126474
Mr.R.Balasingham Assistant General Manager 2447432 0715246255
Mr.Kapila Wickramasingha Assistant General Manager Operation Maintenance (Actg) 2333439 0712382818
Mr.M.M.A.S.Krishantha Human Resource 2320266 0772326422
Mr.P.M.Mahesh Gunathilaka Internal Auditor 5757182 0779000083
Mr.Amila Nishantha Assistant General Manager Finance(Actg) 2331708 0716617171
Circute Bungalow Katharagama 047-2235274

 

Construction Industry  Development Authority

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Dr.M.E. Joachim Chairman 2699646 2685163 077-3062018
Mr.G. Wanninayake Vice Chairman/ Working Director 2673949 2673949 077-7550959
Archt.H.K. Balachandra Director General 2696017 2697388 077-7222994
Eng.S.K.S. Amarasekara Director (Development) 2686089 2686089 077-7320818
Eng.J.A.N.N.K. Jayakodi Director(Electro Mechanical Services) 2696166 2696166 071-0182522
Eng.R.B.M. Gunawardena Director(Advisory Service) 2688143 2658143 077-7537198
Mr.W.M.U. Bandula Wijesekara Actg.Director (HR &

Administration)

2699736 2699738 071-5859070

077-7417060

Mrs.K.M. Sriyani Mangalika Actg.Director (Finance) 2688142 2699738 071-8443554
Ms.C.S. Karunarathna Deputy Director 2699737 2699737 071-8443694
Eng.N.S. Wathukarawatta Actg.D.D (IndustrialTraining) 2699737 2699737 071-5307520
Mrs.K.A.C.K.K. Kulathilaka D.D(Industry Development) 2699801 2686089 071-8443554
Ms.K.A.C.De.Alwis Legal Officer & Board Secretary 3054336 2699738 077-9737189
Eng.P.A.P. Weerasekara Deputy Director 2784412 2784411 077-7598714
Eng.W.N.E.Croos Actg.D.D (OperatorTraining) 025-2050520 /21

 

025-2050522 071-3261864
CHPB 2787661

3069270

2785629
Circuit Bungalow Kataragama 047-2236090

 

Urban Settlement Development Authority

NAME DESIG TELE. RES. MOBILE
Mr.Ranjith Shantha Kahawala  

Chairman

2884131 0718280727
Mr.Eng.Bendict Ulluwishewa Director General 2862478 0777314073
Mr.Y.R.De Silva Director (Social Mobilization) 2872282

3047333

2898435 0718201468
Mr.N.G.P.Dias Director (Finance) 2871306 031-2256919
Mr.K.K.W.T.P. De Silva Actg.Director

(Research & Development)

3357654 2413566 0714445981
Ms.M.S.V. Vipulaguna Actg.Director (Engneering) 2872283 0714398193
Mrs.Devika Dissanayaka AD (Legal) 2871305 2760201 0718677469

0770102011

Mr.L.R.A. Shantha Internal Auditor 2871306 2818163 0710707809
Mr.A.M.K. Bandara Athauda AD(Finance) 2871306 037-2259983 0772513524

0712404932

Mr.R.D. Susantha AD(Procument) 2871306 0770101997

0775968263

Mr.A.P.R. Gnanapriya AD(Admin) 2871305 0770102001
Mr.W.P.U.K. Perera AD(Land) 2871305 031-2871305 0775929988

 

Building Materials Corporation

NAME DESIG TELE. FAX MOBILE
Brigadior W.G.K.Ariyarathne Chairman 2387909 2421905 071-9685980

077-9814400

Executive Director 2345914 2326705
Mr.Mahasen Pelpola Director 2345912 2345911
Mrs.M.M.Samantha Marasinghe Finance Manager 2454163
Mr.J.A.Jinadasa Commercial Manager 2324911 2345911
Mr.M.Wasala gedara Sales Manager 2449538

2454162

Mr.Sudath Frenando IT Division 2321896

Pin It on Pinterest